Silikon Yapıştırıcı & Silikonize Mastik & Poliüretan Köpük

 

İnşaat işleri gibi pek çok alanda yapıştırma işlemi için silikon kullanılabilir. Duş kabini, lavabo kenarı gibi yüzeyleri yapıştırmak için kaliteli ürünleri tercih etmelisiniz. Yapıştırıcı ve Kimyasallar kategorimizde sizin için kaliteli malzemeleri hazırladık. Hemen inceleyerek ihtiyacınız olan bu ürünleri kısa bir sürede satın alabilirsiniz.

 

Silikon Yapıştırıcı Çeşitleri Nelerdir?

 

Silikon yapıştırıcı, likit formda olan bir yapıştırıcı çeşididir. Dışarıdaki görüntüsü, kıvamı ve akışkanlığı nedeniyle jele benzemektedir. Kolay bir şekilde yapıştırma işlemi için kullanılan bir üründür. Solvent içermediğinden dolayı çevreye büyük bir zarar vermez. Yüksek esnekliğine sahip bu ürün, kuruduktan sonra durumunu koruyarak yapıştırılan alanın sabit kalmasını sağlar.

Bu ürünler, kullanıldıkları alana göre çeşitlilik gösterir. Çeşitlerinden biri, şeffaf silikon olarak karşınıza çıkar. Aynı zamanda mum, ayna, kırmızı, akvaryum, siyah gibi silikon çeşitleri vardır. Tedarik Adam kategorilerimizde ihtiyacınız olan çeşitleri bulmanız mümkündür. İhtiyacınıza uygun olarak aldığınız bu ürünlerle sağlam bir yapıştırma işlemi gerçekleştireceğinizden emin olabilirsiniz.

 

Silikon Yapıştırıcı Fiyatları Nelerdir?

 

Genel olarak silikon fiyatları, firmadan firmaya farklılık gösterir. Aynı zamanda markaya göre fiyat değişimi söz konusudur. Uygun fiyatlı bir ürün almak için araştırma yapmanız mümkündür. Bunun yanı sıra ücretleri etkileyen diğer faktör, çeşittir. İhtiyacınıza uygun olan bu ürünleri, bütçenizden çok fazla harcama yapmadan satın alabilirsiniz.

 

Silikon Yapıştırıcı Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

 

Her yerde silikona ihtiyaç duyabilirsiniz. İnşaat alanlarından evlere kadar birçok yerde bu malzeme kullanılabilir. Ancak alırken bazı faktörlere dikkat etmeniz gerekiyor:

 

  • İlk olarak silikonu kullanacağınız yeri iyi tanımalısınız. Böylece hangi çeşit silikon alacağınızı belirleyebilirsiniz.
  • Yüksek sıcaklığın olduğu bölgelerde kullanacağınız silikonlar için 350 dereceye kadar dayanabilen RTV silikonu tercih edebilirsiniz.
  • Kendiniz bir süs eşyası yapacaksanız, mum silikonlar işinizi görür.
  • Suyun bulunduğu alanlar için suya dayanıklı silikonlar alabilirsiniz.
  • Silikonu uyguladıktan sonra bir süre beklemeniz gerekiyor. Aynı zamanda sabitleme işlemini doğru biçimde yapmalısınız. Bir süre sonra silikon kurur ve yapıştırdığınız eşya her neyse, sabit şekilde kalmasını sağlar.

 

Silikonize Mastik Çeşitleri Nelerdir?

 

Silikon mastik, elastik bir yapıştırma ve dolgu malzemesidir. Tek bileşenlidir ve silikon emülsiyonuyla takviye edilmiş bir üründür. Silikonize mastik çeşitleri, genel olarak renklerine göre ayrılan ürünlerdir. Gri, siyah gibi seçenekleri vardır. Aynı zamanda kullanıldıkları alana göre çeşitleri bulunur. Örneğin, ahşap bir alanın yapıştırılması için bu alana özel olarak üretilenler kullanılmalıdır.

 

Silikonize Mastik Fiyatları Nelerdir?

 

Fiyatlar, belirli nedenlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Genel olarak silikonize mastikler, çeşitlerine göre farklı fiyatlara sahiptir. Her bütçeye uygun ürünü bulmanız mümkündür. Tedarik Adam kategorilerini incelediğiniz zaman sizin için uygun fiyatlar belirlendiğini görebilirsiniz. Önemli olan ihtiyacınıza uygun bir ürünü satın almaktır.

 

Silikonize Mastik Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

 

Bu ürünleri alırken en önemli faktör, nerede kullanacağınızdır. Amacına uygun bir ürün seçmek için öncelikle kullanılacak yerin detaylı şekilde incelenmesi gerekir. Eğer ki, amacına uygun bir ürün almazsanız istediğiniz gibi bir sonuç ortaya çıkmaz. Böylece maddi anlamda kötü bir durumla karşı karşıya kalırsınız.

Renk seçeneklerinin bulunması, özellikle dekoratif amaçlı kullanacağınız ürünler açısından göz önüne almanız gereken bir etkendir. Uygun rengi seçerek tasarımların daha iyi yapılmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda ses yalıtımı gibi durumlara dikkat edebilirsiniz. 

Tüm bunların yanında kaliteli bir ürün aldığınızdan emin olmalısınız. Kullanacağınız alanda daha sonra bir sorun çıkmaması açısından silikonize mastiğin kalitesi önem arz eder.

 

Poliüretan Köpük Çeşitleri Nelerdir?

 

Dolgu köpüğü olarak bilinen poliüretan köpük, yarı sert bir montaj malzemesidir. İnşaat köpüğü olarak birçok alanın yapıştırılması için kullanılır. Özellikle kapı, pencere montajının uygulanması için tercih edilir. Ses ve ısı yalıtımı sağlamasının yanında yangına karşı izolasyon amacıyla kullanılan ürünler arasında yer alır.

Bu silikon köpük, birçok farklı çeşide sahiptir. Uygulama tipine göre pipetli ve tabancalı köpükler vardır. Aynı zamanda boşluk doldurma köpükleri olarak amacına göre kullanılan çeşitleri mevcuttur. İhtiyacınızı belirledikten sonra bu ürünleri, ses yalıtımı, su yalıtımı, ısı yalıtımı gibi pek çok farklı seçenek için kullanmanız mümkündür. 

 

Poliüretan Köpük Fiyatları Nelerdir?

 

Poliüretan köpük fiyatları, çeşitli faktörlere göre değişiklik gösterir. Sağlam bir yapıştırıcı olan bu ürünün ücreti, çeşidine bağlı olarak değişir. Ancak ihtiyacınıza uygun olan bir ürünü, kendi bütçenize uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Fiyat değişiminin bir diğer sebebi ise, amaçlarına yönelik alacağınız ürünlerdir. Kullanacağınız alana göre ısı, ses ve su yalıtımı olan ürünlerden birini tercih edebilirsiniz.

 

Poliüretan Köpük Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

 

Öncelikle poliüretan köpüğü alırken uygulayacağınız alanla ilgili inceleme yapmalısınız. Örneğin, duş kabini yapıştırmak amacıyla kullanacağını ürün için su yalıtımı olanı seçmelisiniz. Alana uygun olan ürünleri almadığınız takdirde istediğiniz tarzda bir işlem gerçekleştiremezsiniz. Doğru ürünleri aldığınız takdirde bu silikon köpük ile sağlam bir montaj yapmanız mümkündür.

 

Sıkça Sorulan Sorular

 

Poliüretan Köpük Kaç Yıl Dayanır?

 

Kullandığınız köpüğe bağlı olarak kullanım ömrü değişebilir. Ancak 20 yıl boyunca ısı yalıtım için özelliklerini sürdürmeye devam ettiği görülmüştür. Ortalama ömrü ise 80-90 yıldır.

 

Silikonize Akrilik Mastik Su Geçirir mi?

 

Hemen hemen her yerde kullanılan silikonize mastik, suya karşı son derece dayanıklı bir üründür. Uzun süre boyunca elastik yapısını korur. Aynı zamanda küf, pas, hava geçirme gibi kötü bir durum yaşatmaz.

 

Silikon ile Ne Yapıştırılır?

 

Genel olarak silikonla birçok farklı malzeme yapıştırılabilir. Deri, kumaş, kağıt, karton, metal, porselen gibi malzemeler örnek verilebilir. Bu gibi materyallerde silikonun yapıştırma kapasitesi oldukça yüksektir. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR