₺166,45 KDV Dahil
₺288,29 KDV Dahil
₺110,97 KDV Dahil
₺192,19 KDV Dahil
₺24,43 KDV Dahil
₺42,30 KDV Dahil
₺32,57 KDV Dahil
₺56,40 KDV Dahil
₺90,09 KDV Dahil
₺156,00 KDV Dahil
₺9,67 KDV Dahil
₺16,74 KDV Dahil
₺12,89 KDV Dahil
₺22,32 KDV Dahil
₺19,33 KDV Dahil
₺33,48 KDV Dahil
₺25,79 KDV Dahil
₺44,65 KDV Dahil
₺24,43 KDV Dahil
₺42,30 KDV Dahil
₺9,23 KDV Dahil
₺11,84 KDV Dahil
₺20,66 KDV Dahil
₺26,50 KDV Dahil
₺20,53 KDV Dahil
₺26,33 KDV Dahil
₺15,40 KDV Dahil
₺19,75 KDV Dahil
1

Bant ve Yapıştırıcı

 

Bant ve yapıştırıcı çeşitleri günümüz koşullarında her alanda kullanılabilen malzemeler arasında yer alır. Kullanılmak istenen alana göre çeşitlenen böyle ürünler, pratik çözüm sunmanın yanında kolay kullanımlarıyla da dikkat çeker. Eski dönemlerde sadece şeffaf bantlar ve sıvı yapıştırıcılar bulunurken şimdilerde çeşitlilik oldukça yüksektir.

 

Farklı amaçlarla tercih edilen yapışkanlı bant çeşitleri seçiminde, kullanılacağı yüzeye dikkat edilmelidir. Keza ahşap yüzeyde kullanılacaklarla fayanslarda kullanılanlar aynı değildir. Seçim konusunda tereddütte kalındığında söz konusu bant ya da yapıştırıcıların kullanım alanları detaylı incelenmelidir. Kimileri suya dayanıklı kimileri de dayanıksız olan ürünleri, satıcı firmayla iletişime geçerek de öğrenebilirsiniz.

 

Bant ve Yapıştırıcı Çeşitleri Nelerdir?

 

Kullanımı giderek artan bant ve yapıştırıcı çeşitleri kendi içerisinde farklı türlere ayrılır. Bu ayrım, kimi zaman ürünün özelliklerini etkilerken kimi zaman sadece ebatlarını etkiler. Kırtasiye malzemeleri satan yerlerden ya da internetten kolayca temin edilebilen bant ve yapıştırıcı türleri şunlardır:

 

  •  Çift taraflı bantlar
  •  Şeffaf bantlar
  •  Maskeleme bantları
  •  Derz bantları
  •  İkaz bantları
  •  Alüminyum folyo bantlar
  •  Dekoratif süsleme bantları
  •  Plastik yapıştırıcı bantları
  •  

Son günlerde popülerliği artan çift taraflı yapıştırıcı türleri genellikle dekorasyonda kullanılır. Duvara ya da eşya yüzeyine zarar vermek istemeyen kişiler böyle ürünleri kullanabilir. Bir yüzeyi eşya diğer yüzeyi yapıştırılacağı alana denk gelen çift taraflı bantlar kolay kolay yapışkanlığını yitirmez. Tablo, çerçeve gibi dekoratif ürünlerin duvara asılmasında bu tarz çift taraflı bantlar kullanılabilir.

 

Öte yandan yine dekorasyonda boyama işlerini kolaylaştıran maskeleme bantları da mevcuttur. Kağıt görünümlü bantların ana kullanım amacı boya esnasında bantlanan yüzeyleri boyadan korumaktır. Bu yapışkan bant çeşitleri kolayca sökülür ve kaplandığı alana asla zarar vermez. Fiyatları da oldukça caziptir. 

 

Bant ve Yapıştırıcı Fiyatları Nelerdir?

 

Hızlı sonuç veren bant ve yapıştırıcı fiyatları tercih edilen çeşide göre değişiklik gösterebilir. Aynı zamanda fiyatlar üzerinde söz konusu yapıştırıcıların ebat ve miktarları da etkilidir. Toplu alışverişlerle daha uyguna gelebilen bu tarz ürünler dekorasyon, terzilik, tamir-tadilat, boyama, hobi, kırık-çatlak gibi pek çok alanda karşınıza çıkabilir. Öte yandan su geçirmez, derz koruyucu gibi çeşitlerine rastlamak mümkündür.

 

Kuvvetli yapıştırıcı bant türleriyle diğerlerinden daha farklıdır. Yapıştırıldığı yüzeyi tamamen saran ve uzunca bir süre koruma sağladıkları görülür. Elbette böyle ürünler kendi içinde cam, ahşap, zemin gibi farklı kullanım alanlarına ayrılır. Kuvvetli bant fiyat skalası da ebatlar üzerinden belirlenir. Boy olarak metre kullanılırken en ölçülerinde genellikle “mm” tercih edilir. Sizler de almak istediğiniz bant çeşidinin etiketinden ürün boy ve enini kolayca görebilirsiniz. 

 

Kullanmak istediğiniz alanın ölçülerini baz alarak dilediğiniz plastik yapıştırıcı bant çeşidini tercih edebilirsiniz. Piyasa genelinde bu tarz yapıştırıcı malzemelerin fiyatları hemen hemen aynıdır. Fark yaratan noktalar söz konusu yapıştırıcı bantların üretici markalarıdır. İşlevsellik bakımından aynı olsalar da bazı türlerde kalite farklı doğrudan hissedilebilir. 

 

Bant ve Yapıştırıcı Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir? 

 

Bant ve yapıştırıcı özelliğiyle dikkat çeken malzemeleri satın alırken dikkatli olmakta fayda var. Birçok alanda kullanılarak her ev ve iş yerinde sıkça karşılaşılan böyle yapıştırıcılar için öncelik kullanım amacıdır. Sizler de tercih edeceğiniz bant ve yapıştırıcılarda öncelikle şu özellikleri aramalısınız:

 

Kuruma veya Yapıştırma Süreleri:

 

Kendi içinde farklı türlere ayrılan bant ve yapıştırıcılar için ilk dikkat edilmesi gereken kuruma ya da yapışma süresidir. İster sıvı ister toz isterseniz de bant halde satılan böyle ürünlerin kesinlikle yapışma sürelerini bilmek gerekir. Süreleri öğrenmek bant ve yapıştırıcıları daha etkili kullanabilmenizi sağlar.

 

Kullanım Amacınıza En Uygun Seçeneği Değerlendirin:

 

Bant ve yapıştırıcı seçiminde kullanılacak alan önceliklidir. Keza ahşap, plastik, mermer, cam, kağıt gibi her malzemenin yapıştırıcısı farklıdır. Böyle alanlar kullanılacak yapıştırıcıların özellikleri değişkenlik gösterdiği gibi aralarında renk farklılığı da mevcuttur. Eğer sizin de en acilinden bant ve yapıştırıcı kullanmanız gerekiyorsa önceliğiniz yüzeye en uygun çeşidi bulmaktır. Bu konuda satıcı firmalardan destek almanızda fayda var.

 

Fiyat – Performans Uyumu: 

 

“Pahalı ürün kalitelidir.” anlayışından uzak durun. Keza söz konusu bant ve yapıştırıcı çeşitleriyle birçoğunun işlevi aynıdır. Sadece kullanım alanları ve miktarları çeşitlenir. Bu sebeple tercih edeceğiniz malzemenin hem uygun fiyatlı hem de performansı yüksek olmasına özen gösterilebilir. 

 

Bant Çeşitlerini ve Muadillerini Öğrenin:

 

Bant çeşitleri ana görevi yapıştırmak olsa da kendi içinde dayanıklılık ve kalite bakımından türlere ayrılır. Kullanılacak alana en çok hitap eden tür bulunduktan sonra bu bandın özellikleri ve muadilleri iyice araştırmalıdır. Örneğin, eşya taşımak için koli bandı arıyorsanız dayanıklılığı yüksek, yapışkanı kaliteli ürünleri tercih etmek gerekir.

 

Ürün Ambalajlarını Dikkatlice Okuyun:

 

Özelliği farklı bant ve yapıştırıcı çeşitlerine yöneldiyseniz mutlaka ambalajlarını okuyun. Bu ambalajlarda ürün kullanımı, kullanım alanları ve diğer özellikleri yazar. Böylece ürünün ihtiyaçlarınıza yönelik olup olmadığı görebilirsiniz. Ayrıca miktar bilgisi de yine bu ambalaj üzerinden kontrol edilmeden alınmamalıdır.

 

Bu kriterler dikkate alındığında hem fiyat hem de performans açısından en iyi yapıştırıcılara ulaşılabilir. Sizler de cazip ödeme seçenekleriyle bant almak istiyorsanız mutlaka yapıştırıcı ve kimyasallar kategorimize göz atmalısınız. Aradığınız özelliklere en çok uyan ürünlere böylece kavuşabilirsiniz. 

 

Sıkça Sorulan Sorular

 

Hangi Bant Duvara Zarar Vermez?

 

Duvar için kullanılan bantlar diğerlerinden farklıdır. Dekoratif bir eşyayı duvara asmak için bant arıyorsanız çift taraflı bantlar ya da patafixlere yönelebilirsiniz. Eğer boyama amacıyla bant arıyorsanız maskeleme bantları ideal bir seçim olacaktır.

 

Yüzeye Yapışan Bant Nasıl Çıkarılabilir?

 

Bant izini yok etmek istediğiniz nesneyi 1 bardak çamaşır sodası ilave edilen sıcak suyun içinde bekletirseniz bant izi silindiğinde sıcaktır. Eğer nesne su dolu kap içerisine alınamıyorsa, bu karışımlı su ile silinerek yüzeyden bant çıkarılabilir.

 

En Sağlam Bant Hangisidir?

 

Sağlam bantlar kullanılacağı yüzeye göre değişmesine rağmen en sağlam olanı kauçuk malzemeden üretilenlerdir. Tıpkı kumaş dokusuna benzer bir yapısı vardır. Darbelere, suya ve kopmalara karşı son derece dayanıklıdır. Her türlü tamirat işinde kullanılabilir. 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR