Flap Disk Zımpara & Fiber Disk Zımpara

 

Flap disk zımparalar dairesel bir şekle sahiptir. Zımpara makinesine takılarak daha rahat kullanılır. Aşındırıcı kum taneleri sayesinde istenen sonuca kısa sürelerde ulaşılabilmektedir. Yüzeylerin daha pürüzsüz olması için kullanılan zımparalar yüksek performans sunar. 

Zımparalama makinelerinde zımpara çeşidine mutlaka doğru karar verilmelidir. Uygulanacak işleme göre kum boyutunun belirlenmesi çok önemlidir. Flap diskler yoğunluk bakımından uzun ömürlü bir yapıya sahiptir. 

Fiber disk zımpara çeşitleri karbon çelik yüzeylerde ekstra hızlı kesim yapabilmek için üretilmiştir. Gelişmiş aşındırıcı teknoloji içinde mineral bulunur. Güçlü reçine ve sert fiber özelliği yırtılma direnci arttırmaktadır. Aynı zamanda bağlayıcı dayanıklılık yüksekliği ürünü daha etkili hale getirir.

Fiber diskler, disk pedi yüz plakası ve göbeğiyle uyumlu olmaktadır. Ultra hızlı kesimleri kolaylaştıran bu ürün, üstün kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Diskler ayrıca yüksek performansıyla yoğun şekilde talep görmektedir.
Uzun ömürlü kullanımları sayesinde disk zımparalar maliyet açısından tasarruf kazanılmasını da sağlar. Oldukça yüksek düzeyde alınan verimle birlikte fiyat ve performans dengesi oluşmaktadır. Karbon çelikler için yapılan uygulamalarda sürekli olarak disk değişimine olan ihtiyaç ortadan kalkar. Taşlama seviyesinin yüksekliğiyle disk zımparaları her zaman tercih edebilirsiniz.

 

Fiber Disk Zımpara Çeşitleri Nelerdir?

 

Seçimi yapılacak disk zımpara çeşitleri için doğru karar verilmesi gerekir. Böylece gereksinimlerin karşılanması kolay bir hale gelir. Nispeten dayanıklılığı düşük ürünleri almak zorlu süreçlerde sorun yaşanması demektir. 
Fiber disklerde ve flap disk zımpara seçenekleriyle istediğiniz sonuçlara hızlıca ulaşmanız mümkün olmaktadır. Genel olarak ürün çeşitleri mukavemet özelliklerine göre numaralandırılır. Bu numaraların özellikleri ise şunlardır:

 

•    24 ve 36 arasındaki numaralara sahip zımparalar çok düşük kum oranına sahiptir.
•    40 ve 50 arası numaralar düşük kum oranını ifade eder.
•    60 ve 100 arasında numaralandırılan ürünler orta düzey kum oranını gösterir.
•    120 ve 220 numaraların arasındaki modellerin kum oranı bir hayli yüksektir.
•    240 üstünde olan çeşitler ise çok yüksek kum düzeyiyle dikkat çeker.

 

Zımparalanacak yüzeylerin özelliklerine göre ürün seçimi yapılabilmektedir. Kullanılacak tekniklerde seçim noktasında belirleyici olur.
Aşındırma ihtiyacının çok yüksek olması durumunda küçük numaralı flap disk ve fiber disk zımparalar kullanılır. Bunun sebebi ise çok düşük kum oranında kum tanelerinin büyük olmasıdır. Bu zımparalar genel aşındırma ve vernik uygulamalarında rahatça kullanılmaktadır.

Küçük kum oranlarına sahip olan ürünlerle ahşap malzemeler hızlıca şekillendirilebilir. Aşındırıcı yapısının yüksekliğiyle küçük numaralı çeşitler fazla kalın olmayan noktalarda yardımcı olur. Orta kum boyutları ise çeşitli materyallerin şekillendirilmesi sürecinde yüzeydeki pürüzleri gidermek için kullanılır. Kum oranı orta olan modellerin yüzeyle daha rahat bir şekilde tutundurulması sağlanır. Ayrıca bu çeşitler sert ağaçların işlenmesinden önce tercih edilmektedir.

Yüksek kum oranlı flap zımpara ve fiber diskler yüzeylerin işlemler için hazırlanması için kullanılır. Yapılan işlem sonucunda materyallerin tutuculuk oranları artış gösterir. Kum seviyesi yüksek olan ürünlerde aşındırıcılık düzeyi düşük olmaktadır. Boya ve vernik uygulamalarında meydana gelen hataların düzeltilmesi için ise çok yüksek kum numarasına sahip çeşitleri tercih etmeniz yararınıza olur.

 

Fiber Disk Zımpara Fiyatları Nelerdir?

 

Fiber disk zımpara fiyatları üretici firma ve satıcılar tarafından belirli etkenler doğrultusunda belirlenmektedir. Ürünlerin kum oranları ve kullanım alanlarına göre çeşitli fiyatlandırmalar yapılmaktadır. 

Flap disk fiyatları da özelliklerine göre şekillenir. Salgı yapmayan özelliğiyle flap diskler kullanıcıların daha az yorulmasına yardımcı olur. Bununla birlikte zirkonyum zımparalar sert alaşım içeren metal ve çeliğin işlenmesini sağlar. Kullanım alanına göre ürün fiyatları değişmektedir. 

Zımparalar birçok sektör tarafından yoğun şekilde ilgi görmektedir. Sektörlerin faaliyetlerine göre zımparalama makinelerinde kullanılan fiber ve flap ürünleri ihtiyaçlara tam olarak karşılık vermektedir. Genel olarak ürün çeşitleri fiyat performans dengesini sağladığı için oldukça kârlı olmanız kaçınılmazdır. 

Yoğun zımpara kullanımına ihtiyaç duyuyorsanız toplu bir şekilde sipariş verebilirsiniz. Böylece halihazırda uzun ömürlü olan ürünleri fiyatlarında herhangi bir artış olmadan fazla sayıda alabilirsiniz. En kaliteli ve en uygun fiyatlı flap ve fiber disk zımpara çeşitlerini tedarikadam.com adresimizden hızlıca satın alabilirsiniz. 

 

Fiber Disk Zımpara Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

 

Fiber disk zımpara ve flap disk ihtiyacı duyulduğunda doğru kararı vermek çok önemlidir. Yanlış bir tercih yapmak, istenmeyen sonuçlara sebebiyet verebilir. Bu yüzden gereksinimlerinizi belirlerken titiz bir çalışma yapmanız gerekir. 

Kum oranlarının hangi yüzeylerde kullanılabileceğini bilmeniz avantajlı olmanızı sağlar. Aşındırıcı özelliklerine göre ürün seçimi sayesinde en doğru sonucu kolayca alabilirsiniz. Küçük numaralı zımparaların daha yüksek aşındırıcı olduğu ve yüksek numaralı olanların ise daha düşük aşındırma yaptığı unutulmamalıdır.

Ürün özellikleriyle birlikte satın alınacak firma içinde hassasiyet gösterilmelidir. Yapılan iş özelinde uzmanlığı bulunan ve tüm çeşitlerle ilgili tam anlamıyla bilgisi olan satıcıları seçmelisiniz. Böylece hangi yüzey için hangi ürünü seçmeniz gerektiğiyle ilgili net bilgiler alabilirsiniz. Tedarikadam.com üzerinden ürünleri inceleyebilir ve kaliteli seçenekler arasından kolayca seçim yapabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

 

Flap Disk Zımpara Nedir?

 

Birçok yüzeyde flap disk zımpara kullanılmaktadır. Bu zımpara sayesinde aşındırılması oldukça sert yüzeyler kolayca zımparalanabilir. En iyi zımpara çeşitleri için tedarikadam.com ziyaret edilebilir.

 

Flap Disk Kum Ne Demek?

 

Yüzeylerin daha kolay düzeltilmesi için zımparaların üzerinde özel kumlar bulunmaktadır. Flap disk kum oranı aşındırma seviyelerini belirlemektedir.

 

Fiber Disk Zımpara Ne İşe Yarar?

 

Fiber disk zımparalar dairesel bir biçimde hareket ederek yüzeyin düzeltilmesini sağlar. Zımparalama makinelerinde kullanılan fiber diskler özellikle seri üretimlerde oldukça faydalı olmaktadır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR