Kapı Hidroliği

 

Kapı hidroliği, kapının arkasına yerleştirilen aparatlardır. Bu aparat, kapının açılıp kapanırken istenen hızla hareket etmesine olanak tanır. Basınçlı haznede bulunan hidrolik yağlar, mekanik gücün stabil hale gelmesini sağlar. Eskiden kullanılan burma yay sistemi yerine artık bu aparatlar tercih edilir. Oldukça verimli olan aparat, kapı freni görevini üstlenir.

Ayarlama esnasında kapı hidroliğine dikkat etmek gerekir. Üst kısımda bulunan kilit mekanizması sayesinde kapının tam açık, yarı açık veya tamamen kapalı olmasını sağlar. Basınç ayar vidasıyla da kapının açılma ve kapanma hızı belirlenebiliyor. Aşağıdaki aşamalarla standart bir kapı hidroliği ayarlanabilir:

 

•    Hidrolik kutusunun üzerinde bir ve iki numaraları, ayar vidalarını gösterir.
•    Bir numara, kapının nasıl kapanacağını ayarlar. Sağa doğru çevrildiğinde kapının kapanışı yavaşlar. Sol tarafa ayarlandığında daha hızlı bir biçimde kapı kapanır.
•    İki numaralı vida, kapının çarpma hızını işaret eder. Sağ kısma çevrildiğinde kapı yavaş ve yumuşak biçimde kapanırken sol kısımda tam tersi bir durum meydana geliyor. 

 

Yukarıdaki ayarlarla kapının istediğiniz düzeyde açılıp kapanmasını sağlayabilirsiniz. Bu kapı hidroliği yavaşlatıcı, şık bir görünüşe sahiptir. Tedarik Adam mağazamız üzerinden ihtiyacınız olan kapı hidroliklerini bulabilirsiniz. Bu kaliteli hidrolikleri uzun zaman boyunca kullanma şansınız vardır. 

 

Kapı Hidroliği Çeşitleri Nelerdir?

 

Kapının çarpmasını ve istendiği düzeyde kapanıp açılması için kapı kapatıcı görevi de gören hidrolikler kullanılır. Bu aparatlar sayesinde el sıkışması gibi olası tehlikelerin önüne geçer. Bu hidrolikler, renk, fonksiyon ve ebat bakımından farklı çeşitlere sahiptir. Kapının ağırlığına uygun olarak bu çeşitler atasından seçim yapılması önerilir. Böylece montaj işlemi çok daha kolay bir şekilde yapılır.

Kapı hidroliği çeşitleri arasında aynı zamanda kapıya özel olarak üretilenler de mevcuttur. Cam kapılara uygun olan hidrolikler vardır. Bunun yanında stoplu hidrolikler mevcuttur. Bahsedilen bu hidrolik çeşitlerinin avantajları aşağıdaki gibidir:

 

•    Rüzgardan dolayı sürekli kapanan kapılar, desteklendiğinden dolayı bu sorun engelleniyor.
•    Kış aylarında soğuk havanın içeriye girmesi önleniyor.
•    Yaz mevsiminde kapının açık kalması sağlanabiliyor.

 

Kapınıza uygun olan bir çeşidi aldığınızda bu avantajlardan yararlanabilirsiniz. Kapınıza uygun çeşidi bulmak ve en uygun ürünleri görmek için Hırdavat ve Nalburiye kategorimizi inceleyin. Mağazamızda bulunan hidrolikler, farklı çeşitlere sahiptir. Bunlar arasında kapınızın ağırlığını ve genişliğini göz önüne alarak seçim yapabilirsiniz.

 

Kapı Hidroliği Fiyatları Nelerdir?

 

Kapının kapanıp açılmasını, sabit durmasını sağlamak için kapı hidroliği alabilirsiniz. Bunun için bir fiyat araştırması yapmayı düşünmeniz mümkün. Kapı hidroliği fiyatları, firmadan firmaya değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda her markanın farklı fiyatları mevcuttur. Konuyla ilgili önemli olan, kaliteli hidroliği almak ve güvenilir bir firma seçmektir.

Biz Tedarik Adam olarak satışını yaptığımız tüm ürünlerde olduğu gibi hidrolikler konusunda da çok tercih ediliyoruz. Kaliteli bir aparata sahip olmak için kategorilerimizdeki ürünleri inceleyebilirsiniz. Aldığınız bu aparatlar, uzun süre boyunca kullanıma uygundur. Herhangi bir darbede çizilme gibi sorunlarla karşılaşmazsınız.

 

Sizin için en iyi hidrolikleri sunmaya özen gösteriyoruz. Güvenilir markaların kapı hidroliği ile sorun yaşamanızın önüne geçiyoruz. Bizden alışveriş yaptığınız takdirde hiçbir sorun yaşamayacağınızı garanti ederiz. Ürünlerimizin kalitesi kadar size çok iyi bir hizmet sunmaya ayrıca özen gösteriyoruz.

Fiyatlarımız, her zaman sizi düşünerek belirleniyor. Biz, Tedarik Adam olarak kaliteli ürünleri uygun fiyatlarla sunan bir firmayız. Hemen siparişinizi oluşturup ihtiyacınız olan ürünü satın alabilirsiniz. Ardından gerekli hazırlıklar yapılır. Size kısa sürede ulaştırmak üzere anlaşmalı kargolarımıza ürün teslim edilir. En geç 3 iş günü içinde hidrolik, vermiş olduğunuz adrese teslim edilir.

 

Kapı Hidroliği Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

 

Kapı hidroliği, birçok yönden avantaj sağlayan bir üründür. Ancak alacağınız hidrolik için belirli konulara dikkat etmeniz gerekiyor. Size en uygun aparatı almak için bu detaylar oldukça önemlidir. Aşağıdaki maddelerde kapı hidroliğini seçerken neleri göz önüne almanız gerektiğini görebilirsiniz:

 

•    Kapı hidroliğini alırken öncelikle kapının durumuna bakmak gerekiyor. Genişliği ve ağırlığı bu noktada önemli bir faktördür. Satın almadan önce mutlaka bu iki faktörü göz önüne almalısınız.
•    23-45 kg ağırlığında olan kapılar için 2 numara hidrolik çeşidi uygundur.
•    Kapının ağırlığı 65 kiloysa 3 numara paslanmaz bir hidrolik seçmelisiniz.
•    60-85 kilogram arasında olan kapılar için 4 numara hidroliklerin kullanılması öneriliyor.
•    80 ve 100 kilogram olan kapılar için 5 numara uygun bir seçenektir.

 

En uygun seçimi yaptığınız kapı hidroliğinin daha sonrasında montaj işlemini yapmanız gerekiyor. Bunun için içerisinde bulunan kılavuza bakabilirsiniz. Bu kılavuz size tüm yapmanız gerekenleri gösterir. İhtiyacınıza göre kapı hidroliğinin ayarını yaptıktan sonra bir defa deneyebilirsiniz. Eğer ki denemeden sonra bir sorun yoksa ve istediğiniz gibiyse, herhangi bir sorun yok demektir. Farklı bir durumla karşılaşırsanız, kılavuzu tekrar inceleyebilirsiniz.

Tedarik Adam mağazamızdan alacağınız kapı hidroliği, kolay bir şekilde ihtiyacınıza uygun şekilde ayarlanır. Kılavuza bakarak kolayca ayarlama işlemini yapabilirsiniz. Hiçbir sorun yaşamayacağınız hidrolikleri almak için hemen şimdi mağazamızın kategorileri inceleyerek sipariş oluşturabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

 

Kapı Hidroliği Kaç Kilo Olmalı?

 

Bu durum, kapınızın ağırlığına göre değişiklik gösterir. Hidroliğin çeşitleri arasında 1’den 5’e kadar numaralar vardır.

 

Kapı Hidroliği Fiyatı Ne Kadar?

 

Fiyatlar hidroliğin çeşidine ve markasına bağlı olarak değişir. Mağazamızda kaliteli markaların ürünlerini uygun fiyatlarla alabilirsiniz.

 

Kapı Hidroliği Güç Ayarı Nasıl Yapılır?

 

Sağa ve sola çevirerek hidroliğin ayarını yapmanız mümkündür.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR