Eldivenler

İş eldiveni, çalışma sırasında kişilerin ellerini çeşitli tehlikelerden korumak amacıyla tasarlanmış bir üründür. İnşaat başta olmak üzere birçok farklı sektörde kullanılan bu ürün, ihtiyaç duyulacağı alana göre farklı özelliklerde üretilir. Buna göre eldivenleri; dayanıklı, kalın, elektrik izolasyonlu ve yanmaz kesilmez şeklinde birçok farklı fonksiyonda bulabilirsiniz.

İş Eldiveni Nedir?

Sanayi alanı başta olmak üzere birçok sektörde kullanılan eldivenler, çeşitli yaralanmalara karşı koruyucu bir etkiye sahiptir. “Nitril eldiven nedir?” sorusu da oldukça merak edilmektedir. Dayanıklı bir madde olan nitrilden yapılan ürünler, işçilerin çalışma esnasında konforunu ve güvenliğini sağlamak amacıyla tercih edilir. İş güvenliği standartlarına uygun olarak üretilen modeller, sektörlere göre tercih edilebilecek farklı formlarda sunulur. 

İş Eldiveni Çeşitleri

İş sektörlerinin birçoğunda kullanılan iş eldiveni çeşitleri, yapısına ve üretildiği malzemeye göre farklılık gösterir. Firmamızda bulabileceğiniz pudrasız nitril eldiven modellerini, inşaat ve otomotiv gibi alanlarda rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Günlük hayatta da ihtiyaç duyabileceğiniz bu eldivenlerin genel çeşitleri aşağıdaki gibidir:

·        Lateks eldivenler

·        Nitril eldivenler

·        Deri eldivenler

·        Kauçuk eldivenler

·        Yanmaz eldivenler

Bu ürün çeşitleri arasından, kaliteli malzemelerle ürettiğimiz nitril eldivenleri birçok sektörde kullanabilirsiniz. Kaliteli yapısıyla ön plana çıkan nitril eldiven fiyatları, kullanım konforu ve dayanıklılığı sayesinde çalışırken verimliliği artırır.

İş Eldiveni Özellikleri

Kullanılacakları ortama göre tasarlanan bu ürünler, genel olarak benzer özelliklere sahiptir. Eldivenin sahip olduğu nitelikler, iş sırasında eldivenin yırtılmasını ve cildinizin zarar görmesini engeller. Kaliteli iş eldiveni yapısında bulunması gereken nitelikler aşağıdaki gibidir:

·        Bu ürünler temel olarak ellerinizin kesilmesini ve daha ciddi şekilde yaralanmasını önlemek amacıyla üretildiğinden, yırtılmaya veya delinmeye karşı dayanıklı bir yapıya sahiptir.

·        Kullanılan ürünler, hareket kabiliyetini sınırlamamalıdır. İş verimliliğini artırmak için olabildiğince esnek yapıda üretilir.

·        İş ortamında sıcak veya yanıcı maddelerle çalışmak zorunda kalınabilir. Bu sebeple dayanıklı iş eldiveni ısınmaya ve yanmaya karşı direnç gösterir.

·        Elektrik sektöründe çalışan işçiler için kullandıkları eldivenlerin daha farklı fonksiyonlara sahip olması beklenir. Bu ürünler elektrik izolasyonu sağlar. Böylelikle elektrik çarpması gibi riskleri ortadan kaldırır.

·        Cildi yaralanmaya karşı koruyan bu ürünler, hava geçirici özelliği sayesinde ellerinizin terlemesini önler.

·        Eldiven tasarımları ergonomiktir. Kullanıcıların el yapısıyla uyum sağlayarak, rahatsızlık hissinin önüne geçer.

Yukarıda belirtilen özellikler, nitril eldiven modellerinin genel özelliklerini kapsamaktadır. Firmamız tarafından üretilen modeller; otomotiv, montaj, bakım, makine, depolama, yükleme ve paketleme gibi farklı iş kollarında faaliyet gösteren çalışanların ihtiyaçlarını göz önüne alarak tasarlanır.

Özel bir kalıba sahip olan ürünlerin tasarımı, beyaz polyester malzemenin üzerine sarı nitril kaplanmasıyla elde edilir. Yırtılmalara karşı dirençli olan sarı nitril eldiven modeli ile cildiniz aşınmadan, yaralanmadan ve terlemeden işlerinizi konforlu bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

İş Eldiveni Kullanım Alanları

Bahçe işleri de dahil olmak üzere neredeyse birçok alanda sarı iş eldiveni kullanılır. Bu ürünler, fiziki olarak aktif bir çalışma gerektiren iş kollarında ellerin zarar görmesini engellemek ve verimliliği artırmak amacıyla tercih edilir. Yer aldığı sektöre göre farklı niteliklere sahip olan bu ürünlerin kullanım alanları; inşaat, kimya sektörü, sağlık sektörü, elektrik, metal işletme ve otomotiv ve gıda sektörü olarak sıralanabilir.

İnşaat işi, fiziki gücün ve özellikle ellerin yoğun bir şekilde kullanıldığı sektörlerin başında gelir. Çimento ve tuğla gibi, direkt temas durumunda cilde zarar verebilecek maddelerden korunmak için nitril iş eldiveni kullanılabilir. Kimya sektörü de inşaatla benzer özellikler gösterir. Yanıcı ve tahriş edici maddelerle aktif olarak çalışan kişiler, ciltlerini korumak için siyah nitril eldiven tercih edebilirler.

Sağlık sektöründe ise hijyenik bir çalışma ortamı sağlamak ve bulaşıcı bakterilerin, hasta sağlığını etkilemesini engellemek için mavi nitril eldiven kullanılır. Bu eldivenler, aşı sırasında, ameliyatta ve sağlık sektörünün pek çok alanında yer alır.

Elektrik işiyle uğraşanlar, eldivenleri elektrik çarpmasını engellemek amacıyla tercih eder. Enerji akışının güçlü olduğu bu iş kolunda, dayanıklı siyah iş eldiveni kullanabilirler. Otomotiv sanayisinde de tıpkı elektrik sektöründe olduğu gibi benzer bir durum mevcuttur.

Tercih edeceğiniz eldiven modelini, bu özellikleri odağında kullanacağınız sektöre göre seçebilirsiniz. Yapacağınız işin detaylarını göz önünde bulundurarak, konforlu ve korunaklı bir kullanım sunan eldiven modellerimizi inceleyebilirsiniz.

İş Eldiveni Fiyatları

İş eldiveni fiyatları; üretiminde kullanıldığı malzemeye, boyutuna ve ek özelliklerine göre şekillenir. Su geçirmez, yanmaz ve delinmez yapıdaki ürünler klasik modellere oranla daha yüksek bir fiyat aralığına sahip olabilir. Seçeceğiniz eldiven modelinde, aradığınız niteliklere uygun olarak sunulan çeşitli seçenekleri inceleyebilirsiniz.  

Sıklıkla ihtiyaç duyulan bu ürün için bazı firmalar, toptan iş eldiveni satın alabilir. Ürün stoklamak açısından oldukça avantajlı olan bu alışveriş yönteminde, iş eldiveni toptan alım sonucunda indirim veya kampanya fırsatı yakalayabilirsiniz. Elinizin altında her zaman bulunması gereken eldivenleri yedekleyerek, çalışma ortamında konforu sürdürebilirsiniz. Web sitemizdeki kategoriyi ziyaret ederek ürünleri inceleyebilir ve nitril eldiven fiyat seçenekleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

İş Eldivenlerinin Teknik Özellikleri Nelerdir?

Sanayi sektöründe kullanılan eldiven nitril malzemeden üretilir. Lateks ve deri gibi farklı çeşitleri bulunsa da dayanıklı yapısı sayesinde nitril daha sık tercih edilen bir malzemedir. Üretim materyalinin yanında boyutun uygunluğu, ergonomik olması, ısıya direnci, kalınlığı ve yüzey özellikleri, bu ürünün teknik nitelikleri arasında yer alır.

İş Eldiveni Kullanmadan Önce Nelere Dikkat Edilir?

Nitril siyah eldiven gibi çeşitli iş ürünlerini, ellerinizin yaralanma veya tahriş olma riskinin bulunduğu durumlarda kullanabilirsiniz. Eldiveni giymeden önce ellerinizin temiz ve kuru olduğundan emin olmalısınız. Lastiklerin bileğinizi sıkmamasına ve el yapınıza tam uymasına dikkat etmelisiniz.

İş Eldiveni Renk Seçenekleri Nelerdir?

İş eldiveni, nitril malzemeden üretilen, genellikle sarı renkli bir üründür. Turuncu, mavi, sarı ve siyah gibi farklı renk seçenekleriyle de sunulan bu ürün, kullanılacağı sektöre göre tasarlanır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR