ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Bağlantı Ekipmanları 

 

Bağlantı ekipmanları arasında en işlevsel olan çeşit, sunta vidalarıdır. MDF vidaları olarak da bilinen bu ekipmanlar; ahşap, tahta ve MDF ile kullanılmak üzere tasarlanmış ürünlerdir. Bu ürünlerin, keskin uçları ve kaba dişleri vardır. Sunta vidası çeşitli boyutlarda ve uzunluklarda mevcuttur. Çelik, paslanmaz çelik ve pirinç dahil olmak üzere farklı ham maddelerden yapılabilir.

 

Sunta vidaları; mobilya montajı, dolap ve raflar dahil olmak üzere çeşitli ahşap işleme projelerinde kullanılır. Ayrıca döşeme, güçlü ve güvenli bir bağlantının gerekli olduğu diğer uygulamalar için de tercih edilirler.

 

Sunta Vidası Çeşitleri Nelerdir?  

 

Hırdavat ve nalburiye materyallerinden en sık tercih edilen ve satın alınan ekipmanların başında, sunta vidaları gelmektedir. Her evde mutlaka bulunan bu vidalar; kaliteli, sağlam ve dayanıklı olmalarıyla kullanıcılarının tercihi olmuştur. İlgili kategoride her türlü istek ve ihtiyacınıza uygun olan boyutlarda, sunta vidası çeşitleri yer almaktadır.

 

Gömme başlı vidalar, düz bir yüzeyin istendiği uygulamalarda kullanılır. Sivri ucu ve derin diş yapısı sayesindemalzemeye herhangi bir ön delme işlemi gerektirmeden kolayca uygulanır. Yüksek tutuş gücü sağlar. 

 

Vida çeşitlerinin ihtiyaç ve kullanım alanlarına göre farklı boyutları vardır. İlgili kategorideki sunta vidası ölçüleri aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 

•    3,5x20
•    3,5x25
•    3,5x30
•    3,5x50
•    4x20
•    4x25
•    4x40
•    4x45
•    4x50 sunta vidası
•    5x50
•    5x60
•    5x70

 

Yukarıda sıralanan ilk ölçü, ürünün çapını; ikinci ölçü ise boyunu (malzemeye giren kısmın boyunu) ifade eder. Ürünler, kutu halinde satışa sunulmuştur. Kutu içerikleri 1000 adet sunta vidasını bünyesinde barındırır.

 

Sunta Vidası Fiyatları Nelerdir? 

 

Bağlantı ekipmanları günlük işlerde, tamir gerektiren tüm durumlarda ve hayatın her alanında ihtiyaç duyulan nalbur ve hırdavat materyalleridir. Çok geniş ürün skalasına sahip olan bu materyallerden, en çok sunta vidalara ihtiyaç duyulur. Bunun nedeni basit işlerde bile vidaların kullanılabiliyor oluşudur. Ek olarak sağlam ve dayanıklı olmaları nedeniylekullanıcılarını yarı yolda bırakmamaktadır.

 

Sunta vidası fiyatları her bütçeye uygun aralıklardadır. Çok uygun ve avantajlı fiyatlarla, istediğiniz vida çeşidine sahip olabilirsiniz. Ayrıca vida çeşitleri kutu halinde satışa sunulur ve bu kutuların içerisinde 1000 adet ürün bulunur. Bu özelliklerinden dolayı da son derece makul fiyatlara alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

 

Sunta Vidası Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

 

Sunta vidası fiyatları; vidanın cinsi, boyutu, yapıldığı malzeme ve markası gibi bir dizi faktöre bağlı olarak değişebilmektedir. Bununla birlikte, Tedarik Adam online nalbur genel olarak, sunta vidalarını makul fiyat aralıklarında satışa sunmuştur. 

 

Vidanın boyutu, çapını ve uzunluğunu ifade eder. Vidaların çeşitli boyutları vardır ve ihtiyacınız olan boyut, içine vidaladığınız malzemenin kalınlığına bağlı olacaktır. Büyük vidalar genellikle küçük vidalardan daha pahalıdır.
Sunta vidaları, çelik, paslanmaz çelik ve pirinç dahil olmak üzere çeşitli malzemelerden yapılabilir. Çelik vidalar en yaygın tiptir ve çoğu uygulama için iyi bir seçimdir. Paslanmaz çelik vidalar, çelik vidalara göre korozyona dahadayanıklıdır ve dış mekân uygulamalarında kullanılabilir. 

 

Sunta Vidası Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir? 

 

En doğru bağlantı ekipmanını almak ve efektif bir şekilde kullanabilmek adına sunta vidası alırken dikkat etmeniz gereken bazı faktörler vardır. Bunlara dikkat ederek hem satın alma sırasında doğru malzemeye uygun fiyatı vermiş olursunuz hem de kullanım sırasında alışverişinizden memnun kalırsınız.

 

Vida Tipi

 

İki ana tip sunta vidası vardır; kendinden kılavuzlu vidalar ve diş açan vidalar. Kendiliğinden kılavuzlanan vidaların, vidalandıkları malzemeye kendi dişlerini kesmelerini sağlayan keskin bir ucu vardır. Diş oluşturan vidaların, vidalandıkları malzemede diş oluşturan bir kesici kenarı vardır. 

 

Vidanın Boyutu

 

Vidanın boyutu, çapını ve uzunluğunu ifade eder. Vidaların çeşitli boyutları vardır ve ihtiyacınız olan boyut, içine vidaladığınız malzemenin kalınlığına bağlı olacaktır. Örneğin, 5x50 sunta vidası ağaç gibi sert malzemelerde kullanıma uygun değildir. Bu uygulamalar için daha ince dişli bir vida gereklidir.

 

Vidanın Malzemesi

 

Çelik vidalar en yaygın tiptir ve çoğu uygulama için iyi bir seçimdir. Paslanmaz çelik vidalar, çelik vidalara göre korozyona daha dayanıklıdır ve dış mekân uygulamalarında daha avantajlıdır. 

 

Baş Tipi

 

Vidanın baş tipi, vidanın tepesinin şeklini ifade eder. İhtiyacınız olan kafa tipi, uygulama yapacağınız yere bağlı olacaktır. Örneğin, düz başlı vidalar, düz bir yüzeyin istendiği uygulamalar için daha uygundur.

 

Diş Tipi

 

Vidanın diş tipi, vida üzerindeki dişlerin şekli demektir. Örneğin, kalın dişliler sunta gibi yumuşak malzemeler için iyi bir seçimken, ince dişliler ahşap gibi sert malzemeler için daha uygundur. 

 

Kaplama

 

Dış mekân uygulamaları için çinko kaplı vidalar iyi bir seçim olacaktır. Yüksek sıcaklık uygulamaları içinse siyah oksit vidaları satın alabilirsiniz. 

 

Sıkça Sorulan Sorular

 

Sunta Vidası Rafta Kullanılır mı?

 

Sunta vidaları, güçlü ve güvenli bir bağlantı sağlayabildiklerinden, raflar için iyi bir seçimdir. Rafları duvarlara sabitlemek ve birleştirmek için kullanılabilirler.

 

Laminant Parkeyi Vida Tutar mı?

 

Evet, sunta vidaları, laminant parke ve vinil döşeme gibi döşemeleri monte etmek için kullanılabilir. 

 

Sunta Vidası Ölçüleri Nasıl Anlaşılır?

 

Ürün bilgisinde yer alan ölçülerdeki ilk birim, ürünün çapını; ikinci birim ise boyunu ifade eder.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR