₺664,10 KDV Dahil
₺957,90 KDV Dahil
₺185,28 KDV Dahil
₺233,20 KDV Dahil
₺724,89 KDV Dahil
₺1.065,70 KDV Dahil
₺627,60 KDV Dahil
₺862,10 KDV Dahil
₺422,85 KDV Dahil
₺592,30 KDV Dahil
₺526,00 KDV Dahil
₺775,20 KDV Dahil
₺149,30 KDV Dahil
₺169,40 KDV Dahil
₺249,57 KDV Dahil
₺347,20 KDV Dahil
₺165,43 KDV Dahil
₺198,00 KDV Dahil
₺708,88 KDV Dahil
₺1.037,30 KDV Dahil
₺181,56 KDV Dahil
₺226,60 KDV Dahil
₺190,97 KDV Dahil
₺243,30 KDV Dahil
₺848,47 KDV Dahil
₺1.347,00 KDV Dahil
₺174,68 KDV Dahil
₺214,40 KDV Dahil
₺399,96 KDV Dahil
₺551,70 KDV Dahil
₺184,55 KDV Dahil
₺231,90 KDV Dahil
₺380,86 KDV Dahil
₺580,00 KDV Dahil
₺1.490,79 KDV Dahil
₺2.423,80 KDV Dahil
₺1.069,62 KDV Dahil
₺1.803,20 KDV Dahil
₺605,69 KDV Dahil
₺985,50 KDV Dahil
₺245,93 KDV Dahil
₺366,40 KDV Dahil
₺904,94 KDV Dahil
₺1.489,20 KDV Dahil
₺232,56 KDV Dahil
₺340,90 KDV Dahil
₺532,84 KDV Dahil
₺846,60 KDV Dahil
1

Astar Boya

Astar boya, badana işlemlerine başlamadan önce kullanılmaktadır. Uygulanacak boyanın daha iyi bir biçimde tutmasını, astar işlemi sağlar. Bu sayede istenilen görünüm, kolayca elde edilebilir. Ayrıca boyanın örtücülük özelliği de daha etkili hale gelir. 

Boya yapılacak alanlarda renk dalgalanmalarının önüne geçmek için astar kullanmanız çok önemlidir. İç veya dış cepheler boyanmaya başlamadan önce astar boya sayesinde hem görüntü kusursuz olur hem de badana uygulama süreleri kısalır. 

Boyanın daha uzun ömürlü olması için mutlaka astar uygulaması tamamlanmalıdır. Böylelikle boyanacak yüzeyler hazır hale gelir. Cephelerin her bir noktası astar sayesinde boyayı aynı oranda emer. Aynı zamanda boya da daha az harcanmış olur.

Estetik görünümlere kavuşmak ve ferah bir hava yakalamak için astar oldukça destek sağlar. Nispeten küçük odalara yapılacak boya öncesi astar işlemleri, aydınlık ve geniş bir tarz oluşturur. Ayrıca badana, ciddi biçimde profesyonel görünür. En yüksek faydayı kazanmak için kesinlikle boya astarı tercih edin.

Alçılı bir yüzeye boya yapılacaksa normalden fazla miktarda boyaya ihtiyaç duyulur. Alçının boyayı çok emmemesi için üzerine astar atılmalıdır. Açık veya kapalı renkler arasındaki tüm geçişlerde de avantajınız artar.

 

Astar Boya Çeşitleri Nelerdir?

 

Astar boya çeşitleri, uygulama yapılacak yüzeylere göre çeşitlenmektedir. Her yüzeyde en doğru sonucu alabilmek için astarın özellikleri bilinmelidir. Böylece astar üzerine boya yapma süreçleri daha pratik bir şekilde tamamlanabilir. Astar çeşitleri şu şekilde sıralanabilir:

 

•    Sentetik astar
•    Dolgulu astar
•    Silikonlu astar
•    Geçiş astarı
•    Mineral yüzey astarı
•    Konsantre astar
•    Metal astarı
•    Alçı astarı
•    Beton astarı
•    Dönüşüm astarı

 

Hangi yüzeye astar uygulaması yapacaksanız ona göre tercih yapmalısınız. Bu sayede boyalar kusursuz bir görünüme ulaşır.

Astar boya genel olarak boyaların yüzeylere rahatça tutunmasını sağlar. Astar işlemini yapmaya başlamadan hemen önce sıva izleri ve eski kalıntılar yüzeylerden arındırılmalıdır. Duvarın kuru, tozsuz ve temiz olması çok önemlidir. Yüzeylerde tamirat gerektiren bölümler astardan önce onarılmalıdır. Astarı duvarlara uyguladıktan ortalama 1-2 saat sonra boyama işlemine geçilebilir.

Boyama işlemlerinin yüzeylerde beklenen etkiyi verebilmesi için astarın yeri çok önemlidir. Yüzeyin hazırlanmasının ardından sürülecek astar, bağlayıcı katmanı oluşturur. Astar boya dolgu özellikleriyle de fark yaratılmasını sağlar. 

Astarı uygularken boya tablası kullanmanız yararınıza olur. Hangi noktalar için işlem yapılacaksa uygun fırça kullanmalısınız. Geçişlerin daha rahat kapatılabilmesi için küçük bir fırça kolaylık sağlayabilir. Geniş yüzeylerde boyutu büyük rulo veya fırçalar, uygulamayı çabucak bitirebilmenize destek olur. Aynı zamanda boya ustaları tarafından yapılacak yönlendirmeler de işinize yarar. 

Tüm yüzeyi astarla kapladığınızdan emin olmalısınız. Atlanan veya düzgün astar sürülmeyen noktalar kötü görüntülere sebep olur. Bu yüzden yüzeyleri genel olarak gözlemlemelisiniz. Uygulamayı tamamladıktan sonra hava şartlarına göre belirli bir süre beklemeden diğer işlemlere devam etmemeniz gerekir.

 

Astar Boya Fiyatları Nelerdir?

 

Astar boya fiyatları birçok etkene göre belirlenmektedir. Etkenlerin başında üretimi gerçekleştiren markalar gelir. Markaların ürünlere ekledikleri özellikler, fiyatlara doğrudan etki eder. Diğer bir ücret farklılığı sebebi ise astarın hangi yüzeye uygulanacağıdır. Hem kaliteli hem de bütçe dostu fiyatlar eşliğinde herhangi bir sorunla karşılaşmadan tüm astar ihtiyaçlarınızı tedarikadam.com sitemiz üzerinden giderebilirsiniz.

Fiyat belirleme sürecinde ürün miktarları da rol oynamaktadır. Miktarları arasında farklılık olan astar çeşitlerinin doğal olarak fiyatları da değişir. Konsantre özellikli astar boya çeşitleri diğerlerine göre farklı fiyatlardan alıcı bulur. Astar yoğunluğu bir diğer önemli etkendir. 

Astarın uygulamasının yapılacağı alanların dış veya iç cephe olması da önemlidir. İç cepheler için normal özellikteki ürünler yeterken, dış cepheler için daha yoğun nitelikteki çeşitler alınmalıdır. Tam olarak belirlenen ihtiyaçlara göre kolay bir şekilde seçim yapılabilir. Ürünlerin kaliteli olmasına mutlaka dikkat edilmelidir.

 

Astar Boya Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

 

Duvar astar boyası alırken yüzey özellikleri göz önünde bulundurulmalıdır. Yüzeyin verimli bir şekilde kapatılabilmesi için en uygun seçim yapılmalıdır. Seçim sürecinde dikkat edilmesi gereken diğer durumlar şu şekilde sıralanabilir:

 

•    Güvenilir firmalardan sipariş verilmelidir.
•    İhtiyaç oranına göre ürün miktarı doğru belirlenmelidir.
•    Yüzeyin yapısına uyum sağlayan astar çeşitleri alınmalıdır.
•    İç ve dış cepheler için uygun olan astar boyalar tercih edilmelidir.
•    Ürünlerin özellikleri detaylı şekilde incelenmelidir.
•    En doğru seçimi yapmak için profesyonel destek alınabilir.
•    Boyama hizmeti alınacaksa ustaların fikri de sorulmalıdır.

 

İç cephe astarı uygulamasında kusursuz bir sonuç almak için ürün özelliklerine bakılması gerekmektedir. Aynı zamanda dış cephe astar boyası yapıların konum özelliklerine göre kolaylıkla seçilebilir. Seçim noktasında önemli detaylardan bir diğeri ise fiyatlardır. Bütçenize göre site üzerinde sıralama yaparak alabileceğiniz ürüne kolayca ulaşmanız mümkündür.

Astar boya çeşitleri pek çok alanda talep görmektedir. İş yerlerinde, faaliyete göre malzemeler için astar boyalara ihtiyaç duyuluyorsa miktarı fazla ürünler tercih edilmelidir. Ayrıca konsantre ürün çeşitleriyle ihtiyacınız oldukça, az miktarlarda kullanım yapabilirsiniz. Konsantre ürünler uzun süre yapısını kaybetmez. Böylece uzun vadede daha avantajlı olursunuz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

 

Astar Boya Ne İşe Yarar?

 

Boyanın gücünü ve dayanıklılığını arttırmak için astar boya kullanılır. Ayrıca astar boyalar renklerin dalgalı şekilde görünmesini engeller. En iyi astar boya çeşitlerine tedarikadam.com sitesinden ulaşılabilir.

 

Boyadan Önce Astar Gerekir mi?

 

Astar, duvar üzerinde nem geçirgenliğini azaltır. Bu sayede duvarlar daha sağlıklı bir hale gelir. Hem duvarların korunması hem de boyanın daha güzel görünmesi için astar son derece gereklidir.

 

Astar Boya Su Geçirir mi?

 

Astar boyalar su geçirmemektedir. Nemin dışarı atılmasını sağlayan astar sayesinde yüzeyler çok daha iyi bir şekilde korunur.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR