1

Ahşap ve Metal Kesme Makineleri & Torna Makineleri

 

Gerçekleştirilen ticari faaliyetler veya bireysel olarak yapılacak işlemler için tasarlanan ahşap ve metal kesme makineleri & torna makineleri, fonksiyon ve boyutlarına göre farklılık gösterir. Söz konusu bu makinelerin temin edilmesi gerektiğinde, hangi modelin alınacağı yapılacak işin detayına göre değişkenlik gösterecektir. İşlenecek maddelerin nitelikleri, alacağınız modeli ve çeşidi belirlemenize yardımcı olur. 

 

Ahşap ve Metal Kesme Makineleri Çeşitleri Nelerdir?

 

Ahşap kesme makinesi ham maddelerin farklı yöntemlerle endüstriyel ürün halini alması için kullanılır. Genel ihtiyacın karşılanması adına teknolojik olarak kolaylık sağlayan bu ürünler, istediğiniz şekli oluşturmanızı sağlar. Tercih edebileceğiniz bazı kesme makinesi çeşitleri şunlardır:

 

•    Gönye kesme testeresi
•    Tezgâh testeresi
•    Planya ve kalınlık makinesi
•    Ahşap şerit testere makinesi

 

Seçenekler kendi arasında sahip oldukları ölçüler ve işleme düzeylerine göre ayrılır. Kullanılacak malzemelerin seçim noktasında önemi büyüktür.

 

Model Özellikleri

 

Gönye kesme testeresi; plastik, metal ve ahşapların kesiminde kullanılan hassas ürünlerdir. Materyalin tüm açılardan kusursuz bir biçimde kesilmesine müsaade eder. Bununla birlikte demir kesici toz emme özelliği sayesinde çalışma ortamında ciddi oranda yardımcıdır. Bıçak uçlarına bağlı olarak yapılacak işlemler çoğaltılabilir. Aynı zamanda taşınabilir olması her yerde yararlanmayı kolaylaştırır.

 

Tezgâh testeresiyle açılı olması gereken hassas işleri yapmak mümkündür. Tek veya çift kaplamalı plaka malzeme çeşitlerinin kesilme sürecini rahatlıkla tamamlayabilirsiniz. MDF, plastik, sunta gibi parçaları, ahşap kesici ile beklediğiniz kalitede üretebilirsiniz.

 

Planya ve kalınlık makineleri genel olarak ahşap işlerinde, talaş kaldırmak için kullanılır. Yanal şekilde dönen disk, ayrıca marangoz rendesi tanımıyla da bilinir. Bu ürün aynı zamanda hobi amaçlı tercih edilebildiğinden yoğun ilgi görür.


Ahşap şerit testere, kolay bıçak değişimi ve acil durdurma butonuyla öne çıkar. Bununla beraber kolay monte edilmesi avantaj sağlar. Döküm tablası oldukça kaliteli olan bu ürünle ahşap malzemeler dışında et ve kemik kesme fırsatı da bulunur.

 

Ahşap ve Metal Kesme Makineleri Fiyatları Nelerdir?

 

Ahşap ve metal kesme makinesi fiyatları işlevleri doğrultusunda farklılık gösterir. Ödenecek tutar aralığının belirlenmesi adına öncelikle ihtiyaçların doğru tespit edilmesi gerekir. Parçaların genişlikleri ve hangi materyalleri işleyebilecekleri, ücretler üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir. Aynı zamanda bıçak özellikleri de önemlidir. 

 

Hassas düzenlemelerin yapıldığı makineler için ortalama 3 bin ve 13 bin TL arasında bir fiyatla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca belirli etkenler çerçevesinde bu aralığın değişebileceği bilinmelidir. Tedarik Adam Online Nalbur ailesi olarak uygun ödemelerle, gereksinimlerinizi karşılayacak kalitedeki ürünleri sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz.

 

Ahşap ve Metal Kesme Makineleri Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

 

Makine alırken öncelikli olarak titiz bir araştırma yapılması çok önemlidir. Alışveriş sonucunda beklenen karşılığı alabilmek adına ihtiyaçların doğru analiz edilmiş olması gerekir. Bununla birlikte online sipariş verilecek adres için diğer kullanıcı yorumlarına bakılabilir. Yalnızca ürün özelliklerine bakmak yeterli olmaz. Aynı zamanda tedarik sürecinin de profesyonel şekilde yönetilmesi gerekir.

 

Sepete eklenerek ödemesi tamamlanan ahşap ve demir kesme makinesi çeşitlerinin korunaklı ve hızlı biçimde elinize ulaşması sağlanmalıdır. Ayrıca fiyat ve performansın incelenmesi de çok değerlidir. Kampanyalar mutlaka takip edilmeli ve doğru bir karşılaştırma yapılarak alınmalıdır.

 

Torna Makinesi Çeşitleri Nelerdir?

 

Torna makinesi pek çok farklı amaç doğrultusunda kullanıma müsait olarak üretilir. Genel olarak piyasada 6 tür torna bulunur. Bunlar şu şekildedir:

 

•    Masa
•    Saatçi
•    Üniversal
•    Hidrolik kumandalı
•    Elektronik kontrollü
•    Özel tezgâhlar

 

Standart modeller arasından işinize göre seçim yapabileceğiniz gibi faaliyetlerinize özel olarak düzenleme talep etme olanağınızda vardır.

 

Saatçi tornaları, mikro teknoloji olarak da adlandırılan küçük parçaların yapımında tercih edilir. Masa tornaları ise tezgâh üzerine monte edilen ve saatçi modelinden biraz daha büyük modeldir. Daha çok elektronik cihazlar için kullanılır. 

 

Üniversal çeşit, birçok işlemin gerçekleştirilebildiği çok amaçlı üründür. Aynı zamanda talaş kaldırma için en fazla alınan makinedir. Hidrolik güçle hız ayarının sağlandığı kumandalı torna tezgâhı ise titreşimsiz çalışma prensibiyle dikkat çeker. Aynı zamanda elektronik sistemde yine hidrolik esaslıdır.

 

Torna Makinesi Fiyatları Nelerdir?

 

Torna makinesi fiyatları seçilecek model ve fonksiyonlarına bağlı olarak değişir. Aynı şekilde yapımında farklı materyallerin kullanılması da bir diğer faktördür. Büyük ölçekli atölyelerde kullanılan ve nispeten küçük işletmelerin ihtiyaçlarını karşılayan ürünler arasında farklılık olması doğaldır.

 

Torna makinelerinin gövde, ayna, talaş ve fener mili, ana pil, kalemlik ve hareketli punta gibi ekipmanları ücretleri belirler. Hız ayarı ve watt gücü benzeri sistemsel fonksiyonlarla birlikte ayaklı veya mini modellere göre fiyatlar şekil alır. Aynı zamanda manuel veya kumandalı çeşitler, ödemeniz gereken tutarları ortaya çıkarır. 

 

Torna Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

 

Alışverişe eklenecek torna makineleri için özenli bir inceleme yapılması gerekir. Sahip olduğu özellikler ve boyutuyla beraber kullanım amacına hitap etmesi değerlidir. İhtiyacınızı gidermeyen yanlış bir tercih yaparsanız, yarardan çok zarar görmeniz olasıdır. Karar verme noktasında diğer kullanıcı yorumları ve online süreçlerin yönetim biçimleri yol göstericidir.

 

Elektrikli el aletleri satışında titizlikle sürdürdüğümüz çalışmalarımızdan sizlerin de yararlanmanızı tavsiye ediyoruz. Kampanyalarımız ve kolay ulaşılabilir fiyatlarımızın yanında müşteri odaklı yaklaşımlarımız sayesinde kusursuz bir alışveriş deneyimi yaşamanızı vadediyoruz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

 

Ahşap Torna Makinesi Ne İşe Yarar?

 

Torna makinesi, ahşaplara istenen şeklin hızlı ve kolay bir şekilde verilmesini sağlar. Özellikle mobilya tasarımlarında sık kullanılır. Panele ahşap malzemenin yerleştirilmesinden sonra ise kullanımı çok pratiktir.

 

Gönye Testere ile Neler Yapılır?

 

Gönye testere hem kolay hem de hızlı biçimde uygulama yapılmasına müsaade eder. Düz veya açılı kesimlerle birlikte pek çok beklentiye karşılık verir. Kayar mekanizmaları sayesinde geniş alanlarda tercih edilir.

 

Demir Testeresi Alüminyum Keser mi?

 

Demir testeresiyle alüminyum kesmek mümkündür. Ayrıca cam, ayna, cam şişe, plastik, fayans, çivi ve birçok malzemeye kolayca şekil verilebilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR